Menu:
There are no translations available.

Zařizování interiéru po stěhování

Stěhovali jste se? Pak Vám nastává další práce – zařizování interiéru. Možná jste si dovezli nábytek pro kompletní vybavení místností, ale ty mají jiný tvar, velikost nebo jsou tmavší, než prostory, kde se vybavení bytu nacházelo původně. Návrhy kuchyní , ložnic a jiných místností můžete ponechat na zkušenostech a profesionalitě, jakou nabízí bytový architekt. Pokud se rozhodnete pro svépomoc, pak Vám možná přijde vhod několik podnětů.

Barvy v interiéru

Jestliže máte tmavý nábytek a v místnosti požadujete více světla, pak jej můžete přebarvit světlou barvou. Docílíte tak nejenom opticky světlejší místnosti, ale rovněž dodáte pocit novoty.

Chcete-li přidat místnostem osobitost, obohaťte je trefnými barvami. Nejprve je zapotřebí si ujasnit, k jakému účelu má pokoj sloužit. Například pracovna se bude výmalbou lišit od ložnice. Žlutá barva v pracovně podporuje samostatnost, sebevědomí a optimismus. Je to barva slunce, tedy tvořivého života. Můžete ji doplnit modrou, která podněcuje mysl pro intuici a inspiraci. Třetí, doplňkovou barvou může být klidná a teplá hnědá. Pomáhá rozvíjet zdravý rozum.

Co se týká ložnice, se spánkem je spojována tmavě fialová. Jako druhou můžete zvolit šedou. Vhodnou doplňující barvou je zlatá. Díky příhodnému zbarvení vdechnete místnosti její duši.

Návrhy vhodné pro pracovnu.

Interiér kanceláře musí poskytnout dostatečný komfort a soukromí pro práci. Příjemné prostředí navíc zvyšuje pocit pohodlí.

  • V pracovně je důležitý dostatek světla. Toho můžete docílit nejenom osvětlením, ale rovněž vyhovujícími doplňky ze skla a mosazi, které světlo odrážejí.
  • Pracovnu obohatí a dodá jí vážnosti několik sběratelských kousků.
  • Do malých prostor je vhodný multifunkční a rohový nábytek.